PODPIS ELEKTRONICZNY JPK

ŁÓDŹ I WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE
Zamów podpis

Chcesz wiedzieć więcej

O szczegóły zapytaj naszego doradcę

informacje

Czym jest JPK?

Przez JPK należy rozumieć plik generowany za pomocą aplikacji zawierający księgi i dokumenty księgowe prowadzone za pomocą programów komputerowych w odpowiednim formacie.

Od 1 stycznia 2018 roku wszystkie firmy zobligowane są do przesyłki JPK_VAT. Jest to plik odzwierciedlający ewidencję VAT. Obowiązek prowadzenia ewidencji wynika z art. 109 Ustawy o podatku od towarów i usług. Zgodnie z powyższym artykułem czynni vatowcy są zobowiązani do prowadzenia ewidencji zawierającej dane niezbędne do prawidłowego sporządzenia deklaracji podatkowej oraz informacji podsumowującej. 

 

 

 

Wysyłka pliku JPK

Co do zasady pliki JPK należy przesyłać do 25. dnia każdego miesiąca za poprzedni miesiąc.  W przypadku podatników rozliczających VAT kwartalnie pliki JPK muszą zostać wysłane do 25 dnia następnego miesiąca bez względu na termin rozliczania VAT a firmy nadal mogą składać deklaracje VAT kwartalnie.

Jak potwierdzić swoją tożsamość w sieci i co robić w przypadku korekty? W procesie wysyłki JPK istotnym krokiem jest posiadanie certyfikatu  kwalifikowanego zawierający dane umożliwiające identyfikację podmiotu. Możliwa jest również wysyłka JPK w imieniu firmy przez osobę posiadającą certyfikat kwalifikowany. Należy wówczas wcześniej złożyć w urzędzie skarbowym pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji składanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej (UPL-1).

PYtania

Czym jest certyfikat kwlaifikowany?

Jest to certyfikat, który spełnia wymagania Ustawy o podpisie elektronicznym, wydany przez kwalifikowany podmiot świadczący usługi certyfikacyjne. Podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą certyfikatu kwalifikowanego który został złożony za pomocą  urządzenia do składania bezpiecznego podpisu elektronicznego, jest równoważny  z  własnoręcznym podpisem .
Certyfikat kwalifikowany może być wydany jedynie osobie fizycznej.

Charge Forward

Co zawiera Zestaw do podpisu elektronicznego?

Na zestaw składają się:

  • Karta kryptograficzna
  • Certyfikat kwallifikowany
  • Czytnik kart kryptograficznych (opcjonalnie)
  • Płyta z oprogramowaniem

Our Specialties

Jak uzyskać certyfikat kwalifikowany?
1. Zamówienie zestawu

Skontaktuj się z naszym operatorem:

Krzysztof  

nr tel. 536595805

Mail: kontakt@whitebrand.pl

 i Zamów odpowiedni zestaw.

Kupując zestaw bezpośrednio od nas nie płacisz kosztów przesyłki kurierskiej.

2. Umówienie się na potwierdzenie tożsamości

Zamawiając Zestaw u Nas otrzymujesz:

  • Wypełnienie dokumentów
  • Potwierdzenie tożsamości od 25 zł brutto
  • Możliwość uzyskania certyfikatu nawet w ciągu 30 min
  • Możliwość dojazdu do Twojej firmy
3. Wgranie certyfikatu

Wgranie certyfikatu to bardzo prosta procedura i poradzisz sobie na pewno.

Jeżeli jednak stwierdzasz że nie jesteś pewny swoich umiejętności komputerowych chętnie ci pomożemy, przesyłając informację, wgrywając certyfikat za pomocą pulpitu zdalnego lub bezpośrednio u Ciebie w firmie.

Ceny

Zestawy do podpisu elektronicznego